Заев за „Слободен печат“: Не е точно дека некој некому дал некакви „бомби“ за да биде моќен

Премиерот Зоран Заев во изјава за „Слободен печат“ најостро ги демантира обвинувањата против него дека на првиот вицепремиер од редовите на ДУИ, Артан Груби му дал необјавен материјал од „бомбите“ (прислушуваните разговори) со цел тој да биде „моќен“ во ДУИ. – Целосно ги негирам овие инсинуации. Не е точно дека некој некому дал некакви материјали … Продолжи со читање Заев за „Слободен печат“: Не е точно дека некој некому дал некакви „бомби“ за да биде моќен