• груби

Груби – Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за датум

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска оствари средба со евроамбасадорот, Дејвид Гир. Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изрази сочувство за трагичниот случај во Бугарија, давајќи поддршка за решавање на случајот во соработка меѓу двете земји. Поддршка за развојните и интегративните процеси на Република Северна Македонија …

Груби – Гир: Спорот со Бугарија треба што поскоро да се реши, време е за датум Read More »