Гореле бали во Липково, оџак и бандера во Куманово

Првиот пожар избувнал на оџак во ресторан, по 18 часот. Пожарникарите го гаселе со едно возило.

Вчера во кумановско гореле помошен објект, оџак, бандера, информираа денеска од кумановската противпожарна единица. Првиот пожар избувнал на оџак во ресторан, по 18 часот. Пожарникарите го гаселе со едно возило.

Два и пол часа кумановските пожарникари гаселе пожар во помошен објект во село Липково каде гореле бали сено и слама.

– Втората интервенција е во село.Липково од 18:15 до 20:45часот на запалена племња (балирано сено,слама)  интервенираат со две пртивпожарни возила и тројца пожарникари, информираат од противпожарната единица.

По полноќ горела бандера на улицата „Миле Кипра”. Интервенцијата траела до 01: 25часот.

Кумановските пожарникари, информираше командирот, Дејан Илиевски активно се вклучени во дезинфекција на згради и други површини во Куманово, како дел од превенција за шиење на коронавирусот и една од препораките на општинскиот кризен штаб. 

Прочитајте и...  Скопјанец во импровизирани бункери криел арсенал оружје и хероин

Прочитај повеќе

Едно лице почина во сообраќајка на автопатот Неготино-Кавадарци

Едно лице загина, три се повредени откако возило се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија

Слободен печат

Скопјанец во импровизирани бункери криел арсенал оружје и хероин

Слободен печат

Почина 8-годишно дете на пат кон болница

Слободен печат

Обљубено малолетно момче во струмичко село

Слободен печат

Малолетничка давала сексуални услуги на повеќе локации во Скопје и Велес

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тетовското обвинителство поведе постапка против дилер на дрога

Слободен печат

Дури 379 санкционирани возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден, 101 ја пречекориле брзината

Слободен печат

Во фабрика во Куманово почина 22-годишно момче

Слободен печат

Претреси во Кондово, приведен 34-годишен маж

Слободен печат

Во викендичка обљубено малолетно девојче

Слободен печат

Притвор за тетовец, криел марихуана во долна облека

Слободен печат