Гореле бали во Липково, оџак и бандера во Куманово

Првиот пожар избувнал на оџак во ресторан, по 18 часот. Пожарникарите го гаселе со едно возило.

Вчера во кумановско гореле помошен објект, оџак, бандера, информираа денеска од кумановската противпожарна единица. Првиот пожар избувнал на оџак во ресторан, по 18 часот. Пожарникарите го гаселе со едно возило.

Два и пол часа кумановските пожарникари гаселе пожар во помошен објект во село Липково каде гореле бали сено и слама.

– Втората интервенција е во село.Липково од 18:15 до 20:45часот на запалена племња (балирано сено,слама)  интервенираат со две пртивпожарни возила и тројца пожарникари, информираат од противпожарната единица.

По полноќ горела бандера на улицата „Миле Кипра”. Интервенцијата траела до 01: 25часот.

Кумановските пожарникари, информираше командирот, Дејан Илиевски активно се вклучени во дезинфекција на згради и други површини во Куманово, како дел од превенција за шиење на коронавирусот и една од препораките на општинскиот кризен штаб. 

Прочитајте и...  Скопјани приведени за поседување марихуана

Прочитај повеќе

Скопјани приведени за поседување марихуана

Слободен печат

Тројца кумановци и двајца кратовци не ја почитувале забраната за движење

Жена го прекршила полицискиот час во Тетово

Двајца од Велес и Неготино и тројца од Кавадарци не го почитувале полицискиот час

2.000 евра казни за момче и девојка од Битола

Горан Наумовски

Во сообраќајка повредена битолчанка

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Двајца повредени во сообраќајка на патот Радовиш – Струмица

Обвинение за разбојникот од скопско Лисиче

Татко и син од струмичкото село Мокриево убиени во Швајцарија

Слободен печат

Глоба од 2000 евра за Скопјанец за непочитуване на мерката самоизолација

Слободен печат

Пресуди за четворица кумановци за непочитување на здравствените препораки

Слободен печат

Пријавени 17 случаи на огнови на отворено во Скопје минатата недела