Tag : оџак

Хроника

Гореле бали во Липково, оџак и бандера во Куманово

МИА Агенција
Вчера во кумановско гореле помошен објект, оџак, бандера, информираа денеска од кумановската противпожарна единица. Првиот пожар избувнал на оџак во ресторан, по 18 часот. Пожарникарите...
Вести Македонија

Паднат оџак предизвика прекин на струја во Делчево

МИА Агенција
Поради паднат оџак, дел од жителите во населба Звегорска река во Делчево се без електрична енергија. Од делчевската подружница на ЕВН информираат дека нивни екипи...
Вести Македонија

Макрадули апелира претпријатијата да аплицираат за субвенции за филтри на оџаците

Слободен печат
Малите и средните претпријатија од Полошкиот регион да аплицираат за субвенционирање со цел да добијат филтри за оџаците од системите за затоплување, апелира заменик-министерот за...