Tag : Бали

Забава Магазин Магазин слајдер

Поефикасно од парична казна: Еве како полицијата на Бали ги казнува луѓето кои не носат заштитна опрема! (ВИДЕО)

Слободен печат
На јавните места на Бали задолжително е носење на заштитни маски, а оние кои не ги почитуваат мерките, полицајците ги казнуваат на „иновативен начин“. Локалните...
Магазин Сцена

Богаташи и манекенки направиле корона-забава: Не се криеме! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Снимка од забава на Бали во екот на глобалната пандемија на коронавирусот ги разбесни социјалните мрежи, а се работи за приватна забава во една луксузна...
Хроника

Гореле бали во Липково, оџак и бандера во Куманово

МИА Агенција
Вчера во кумановско гореле помошен објект, оџак, бандера, информираа денеска од кумановската противпожарна единица. Првиот пожар избувнал на оџак во ресторан, по 18 часот. Пожарникарите...
Вести Свет Слајдер

Една од најатрактивните светски дестинации остана без туристи (ФОТО)

Слободен печат
Бали е една од најпосетените дестинации на светот во последните десет години. Просечната температура на островот се движи меѓу 23 и 35 степени Целзиусови, поради...
Еспресо Шоу биз

Се сеќавате на нејзиното деколте? Маја Поцевска ви праќа топли поздрави од Бали (ФОТО)

Слободен печат
Се сеќавате на поранешната водителка Маја Поцевска која во времето кога се појавуваше на тв-екраните важеше за водителката со најубавото деколте. Верувајте, тоа деколте не...
Вести Свет

Силен земјотрес на островот Бали, туристите во паника трчале по улиците

Слободен печат
Земјотрес од 6,1 степени по Рихтеровата скала утрово бил забележан јужно од индонезискиот остров Бали, поради што некои од жителите и посетителите на овој туристички...
Вести Свет

ПАНИКА ВО БАЛИ: Еруптира вулканот Агунг

Слободен печат
Вулканот Агунг на индонезискиот туристички остров Бали утрово еруптира, исфрлајќи пепел во висина од два километра. Се уште нема податоци за евентуални човечки жртви, но...