• Липково

Откриени 52-ца мигранти од Африка и Азија кај Лојане, дел од нив имале ладно оружје и дрога

Утринава во атарот на липковското село Лојане, полицајци од Полициската станица за граничен надзор Сопот при Регионалниот центар за гранични работи Север, откриле 52-ца илегални мигранти со потекло од африкански и азиски земји, соопшти МВР. Тие биле приведени и спроведени во Транзитниот центар Табановце. Четири лица од Пакистан биле лишени од слобода, откако кај нив …

Откриени 52-ца мигранти од Африка и Азија кај Лојане, дел од нив имале ладно оружје и дрога Read More »