Го променил името на нивното бебе без да ја праша: Кристина Ричи со шокирачка изјава за нејзиниот сопруг

кристина ричи
Фото: Принтскрин / Instagram

Кристина Ричи вели дека нејзиниот сопруг Марк Хемптон го променил името на нивната ќерка без да се консултира со неа.

За време на појавувањето во последното издание на шоуто на Елен Деџенерис, 41-годишната Ричи објасни дека таа и Хемптон се договориле за името Клео. Но, непосредно пред актерката да биде одведен во операционата сала за царски рез, Хемптон ѝ „фрлил бомба“.

Мислеше дека прекарот на бебето ќе биде Клео – скратено од Клеопатра.

„Мојот сопруг рече: „Па, ќе и го дадеме целото име, нели?“, се сеќава Ричи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina Ricci (@riccigrams)

Ричи му кажа на Хемптон дека ќе разговараат за тоа подоцна. Но, Хемптон не можеше да се воздржи, па додека Ричи се’ уште се опоравуваше од операцијата тој сподели објава на Инстаграм во која го објави раѓањето на Клеопатра Ричи Хемптон.

„Тој се возбуди толку што го стави на Инстаграм. И тогаш медиумите го објавија тоа. Па, си помислив: „Претпоставувам дека се вика Клеопатра““, раскажа Ричи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mark Hampton (@markhamptonhair)

Ричи сето тоа го прифати во од.

„Клеопатра е добро – Тоа е име на кралица“, објасни Кристина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mark Hampton (@markhamptonhair)

Ѕвездата од „Семејството Адамс“ е мајка и на 7-годишниот син Фреди од претходниот брак со Џејмс Хердеген.

„Тој сака да биде поголем брат. Цело време ја бакнува“, изјави Ричи. иако како што вели на Фреди „не му се допаѓа недостатокот на сон“ и целокупниот „хаос“ што доаѓа со новороденчето.

Ричи, исто така, се отвори за криењето на нејзината бременост додека ја снимаше драмата „Yellowjackets“, која беше обновена со втора сезона.

„Беше малку тешко. Се трудев да не се покажам навистина долго време. Така, намерно носев многу јакни. Бев уморна, бев гладна. Станав малку злобна… и никој не знаеше дека тоа е затоа што бев бремена. Ќе ги имав овие мини испади“, откри таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina Ricci (@riccigrams)

Ричи и Хемптон, кои се венчаа во октомври 2021 година, ја пречекаа Клео неколку недели подоцна, на 8 декември.

„Бебето Клео е тука. Ние сме многу заљубени во неа. Исто така, таа го има најневеројатниот татко што може да се замисли“, напиша Ричи на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina Ricci (@riccigrams)

Видео на денот