Ги служеле гостите во гаќички и престилка, па завршиле во полиција (ВИДЕО)

Дека македонските инспекции не се единствените што работат вредно, покажува и примерот од далечниот Тајланд, каде четири келнерки се уапсени поради своите работни униформи или да бидеме појасни, поради нивно неносење.

Имено, четири девојки ги послужувале гостите само во гаќички и престилка, но на крајот „дебело“ си платиле за таквата услуга.

Како што јавуваат тамошните медиуми, се работи за четири девојки. Најмладата имала 24 години, а највозрасната 34 години – кои работеле како испомош во ноќните смени во еден ресторан во Банког.

Некој од гостите ги снимил со мобилниот телефон, па кога биле објавени тоа набрзо стигнало и до полицијата која веднаш излегла на терен да провери за што се работи.

Прочитајте и...  Како да се организирате за на патување? Список на предмети што ви требаат за на одмор

Во ресторанот не затекнале ништо спорно, но дошле до идентитетот на девојките, кои биле повикани на „разговор“.

– Видовме видео и фотографии од девојките кои работат во ресторанот и се согласивме дека таква униформа не е прикладна за во јавност – изјавил полицискиот инспектор.

Девојките, како и сопственикот на ресторанот платиле казна од 2000 бахта (околу 3700 денари), а наводно за две вечери колку што работеле, заработиле пет пати повеќе.

 

 

Прочитај повеќе

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Искуство на белграѓанката Јасмина која нашла паричник полн со пари: „Следниот пат ќе го шутнам!“

Слободен Печат

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал мајка му, па ги нападнал полицајците!

Васко Спасоски

Ниту цврстите гради без градник не успеаа да го тргнат вниманието од „изгужваниот“ стомак на Кејти Холмс! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Џенер повторно критикувана: „Си ги вадела ребрата? Баш сакаш да бидеш Ким!“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Ретко која девојка има храброст за вакво нешто: Викторија Лоба си ја скрати косата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сезонско освежување: Сладолед од праски

Слободен печат

Пет моќни намирници за неверојатен детокс: Го забрзуваат метаболизмот и ги отстрануваат штетните токсини!

Слободен Печат

Бидете задоволни со својот надворешен изглед: Подгответе уникатен коктел за слабеење од само две состојки

Слободен печат

Застрашувачки фотографии покажуваат како се шират капките од заразените од вирусот ако не носите заштитна маска! (ФОТО)

Васко Спасоски

Наједноставен начин за чистење на семките од вишните или црешите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Овој јаткаст плод треба да стане дел од вашето секојдневие: Совршен дел од исхраната е и за дијабетичарите!

Слободен Печат