18 C
Скопје

ГАЛЕРИЈА: Принцези и суперхерои за Први април

Први април е денот на шегата, но и денот кога најмалите се радуваат затоа што можат да се маскираат и да бидат што ќе посакаат.

Маските на овој ден се неизбежен симобол на радоста, шегите и пролетното расположение.

Нашиот фоторепортер низ објективот улови неколку прекрасни моменти во кои дечињата си играат во дворот на една скопска градинка, маскирани како своите омилени јунаци. Но, не само низ градинките, и во многу училишта децата уживаа во улогите со најразлични маски.

Уживајте во галеријата:

Фото: Слободен печат/ Драган Митрески
Фото: Слободен печат/ Драган Митрески
Фото: Слободен печат/ Драган Митрески

 

маски, први април, деца, градинка

Фото: Општина Карпош
Фото: Општина Карпош
Фото: Општина Карпош
Фото: Општина Карпош
Фото: ОУ К.Т Карпош

Освен децата, и наставничките беа дел од големата априлска маскарада:

Поврзани вести

Денеска се регистрирани 135 нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО| Менкиноски: Фамозната белешка на АНБ не е доказ во постапката против Јордан Камчев

ВИДЕО| Најмалку 40 мртви меѓу кои и деца во напад на училиште во Авганистан

Горан Наумовски

Папата Франциск повика на прекин на насилството во Ерусалим

МИА Агенција

ЕК нема да нарачува вакцини од АстраЗенека по јуни

МИА Агенција

Во Германија од денеска ослободување од мерките за вакцинираните

МИА Агенција

Остави Коментар