14 C
Скопје

Tag : градинка

Вести Македонија Слајдер

Се чекаат резултатите од брисевите и мострите од кумановската градинка „Ангел Шајче”, уште 13 деца побарале помош

Слободен печат
 Уште 13 деца од градинката „Ангел Шајче” побарале помош и се пожалиле на симптоми слични на труење на храна на детското одделение во кумановската болница,...
Вести Македонија Слајдер

Триесетина деца затруени со храна од кумановската градинка „Ангел Шајче”, затворена кујната, се земаат мостри и брисеви

Слободен печат
Според првичните информации на надлежните од градинката „Ангел Шајче” 30 деца од две до шест години, од три објекти „Пчелка”, „Синоличка” и „Кокиче” за време...
Вести Свет Слајдер

Хаос во градинка во Кина: 24-годишен маж уби две деца и повреди 16 лица

Слободен печат
Две деца загинаа, а 16 лица се повредени во напад со нож во градинка во јужниот кинески град Беилиу, соопштија денес локалните власти. Уапсен е...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Во градинката „Пролет“ во Влае 24 деца во изолација, позитивни се четири негувателки и еден воспитувач

Михаило Донев
Вкупно 24 деца од три групи во клонот Сончогледи кој е под градинката „Пролет“ во Влае се во изолација, велат од Општина Карпош за „Слободен...
Вести Македонија

По 40 години Прилеп ќе добие нова детска градинка

Слободен печат
 За седум месеци, а по 40-ина години, Прилеп ќе добие нова современа детска градинка според сите стандарди за престој на децата и функционална со енергетска...
Македонија Слајдер

Заев на увид на модуларната болница и на изградба на градинка во Прилеп

МИА Агенција
Премиерот Зоран Заев денеска ќе изврши увид во завршените градежни работи на модуларната болница во Прилеп. каде што ќе присуствува и на почеток на изградба...
Вести Скопје Слајдер

ГАЛЕРИЈА: Принцези и суперхерои за Први април

Слободен печат
Први април е денот на шегата, но и денот кога најмалите се радуваат затоа што можат да се маскираат и да бидат што ќе посакаат....
Вести Скопје Слајдер

Три нови занимални се градат во градинката „Детелинка“ во Ѓорче Петров

Три нови занимални се градат во рамки на детската градинка „Детелика“, клон на градинката „Росица“, со кои треба да се зголеми капацитетот за згрижување за...
Вести Македонија

Охридската градинка демантира: Дезинфекцијата не се вршеше во присуство на деца

Михаило Донев
Дезинфекцијата не се вршеше во присуство на децата. Децата беа повлечени во холовите или во дворот на објектите, вели за „Слободен печат“ Мери Рилкова, директорката...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Дезинфекција пред деца во охридска градинка, едно од нив добило воспаление на очите

Михаило Донев
Вчера го пријавив случајот во санитарната инспекција и тие денеска ќе излезат да направат увид и во градинката и во јавното претпријатие и во Општината,...