Tag : градинка

Вести Скопје

Во тек реконструкцијата на градинката „Мајски цвет”

Во полн ек е реконструкцијата на градинката „Мајски цвет” во Тафталиџе 1. – Локалната самоуправа почна со активностите за опремување на тоалетите, со нова хигиенско...
Вести Регион

Словенија ги отвори градинките и училиштата

Слободен печат
Во Словенија денеска децата се вратија во градинските, а дел од учениците почнаа со настава, јави дописникот на МИА од Љубљана. Градинките во кој важат...
Вести Скопје Слајдер

Топузоска: Градинката „8 Март“ целосно подготвена за прием на дечињата

Слободен печат
Како градинка во очекување сме да ни биде закажан терминот кога ќе ни биде направен скринингот. Според мои сознанија тој се прави во самите објекти,...
Вести Регион Слајдер

Ковид-19 во српска градинка: Заразена е вработена задолжена за прием на децата

Слободен печат
Кај една од вработените во градинката „Мила Диманиќ“, во Србија, Властотинце, потврден е Ковид-19, пишуваат повеќе српски медиуми. Вработената е медицинска сестра на превентива и...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Дисциплината на децата во Кина шокираше многумина: Дали и нашите деца ќе одат вака во градинка и училиште? (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако не е позната точната локација на која е снимено ова видео, тоа сепак на најдобриот можен начин покажува како Кина успеа да ја спречи...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Еве која е најважната работа која детето може да ја научи само во градинка: Вие на тоа не можете да го научите!

Слободен печат
За сите воспитувачки, негувателки и учителки во градинка – ВИ БЛАГОДАРИМЕ. Многу луѓе се прашуваат зошто децата треба да одат во градинка, кога едноставно може...
Вести Скопје

Потпишан договор за изградбата на новиот објект „Бамби” на градинката “Фидани”

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу денеска потпиша договор за изградба на новиот објект „Бамби” на детската градинка “Фидани” во Чаир со Министерството за труд...
Вести Скопје

Енергетски ефикасна фасада доби градинката „Мимоза” во Кисела Вода

Слободен печат
Градинката „Мимоза” во скопската населба Кисела Вода каде се згрижени околу 190 дечиња доби енергетски ефикасна фасада. Сменети се и вратите и прозорците на градинката....
Вести Скопје

Во Волково се гради градинка, ќе биде готова за 18 месеци

Во населеното место Волково во општина Ѓорче Петров денеска се изврши увид во изградбата на долго очекуваната и најавувана детска градинка. На настанот присуствуваа заменичката...
Вести Скопје

Започнаа активности за изградба на детска градинка во Волково

Започнаа градежни активности за почеток на изградба на градинка во Волково. Од општина Ѓорче Петров потврдуваат дека избраната локација е заградена, но повеќе детали најавуваат...