12 C
Скопје

Франц стана татко, неговата ќерка доби необично име (ФОТО)

Музичарот Владимир Крстевски-Франц стана татко.

На својот Фејсбук профил, тој објави дека на први јуни, неговата сопруга Ема ја родила ќерката Мелоди.

-На 1 јуни се роди мојата ќерка Мелоди Франц Крстевски. И посакувам добредојде на овој свет. Нашите срца се преполни со љубов и благодарам бескрајно за убавите честитки, напиша Франц.

Прочитајте и...  Андоновиќ: Политичка криза во Црна Гора- Ѓукановиќ ја загуби власта но ја има моќта

Поврзани вести

Јанша ги предводи земјите на ЕУ кои сакаат „Голема Србија“ и распарчување на БиХ, Црна Гора и Северна Македонија

Слободен печат

ЕК по аферата „Мафија“: Неисполнување на критериумите може да доведе до укинување на безвизниот режим

Слободен печат

Засега без договор за „државјанства со сведоци“

Весна Тодоровска

Д-р Кунгуловски за „Слободен печат“: Новите соеви тешко ќе станат доминантни покрај британскиот

М.С.

ВИДЕО | Одбраната тврди: Камчев беше киднапиран, одлуката за притвор е нелегална и нелегитимна

Марина Дамческа

Наставните програми готови, што ќе учат првоодделенците од септември?

Михаило Донев

Остави Коментар