-2 C
Скопје

Tag : шоу-биз

Еспресо Шоу биз

Како Меган Маркл ќе го прослави својот роденден?

Слободен печат
Војвотката од Сасекс, Меган Маркл денеска полни 38 години. Иако поранешната актерка е навикната на долгите забави, оваа година младата мајка својот роденден ќе го...
Еспресо Шоу биз

Рита Ора им го помати умот на следбениците на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Рита Ора на својот Инстаграм профил објави фотографија со која малку се поигра со своите следбеници. Пејачката позираше покрај базен, а преку неа стави...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Франц стана татко, неговата ќерка доби необично име (ФОТО)

Слободен печат
Музичарот Владимир Крстевски-Франц стана татко. На својот Фејсбук профил, тој објави дека на први јуни, неговата сопруга Ема ја родила ќерката Мелоди. -На 1 јуни...