12 C
Скопје

Како Меган Маркл ќе го прослави својот роденден?

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл денеска полни 38 години.

Иако поранешната актерка е навикната на долгите забави, оваа година младата мајка својот роденден ќе го прослави во потесниот семеен круг.

Британските медиуми тврдат по бучната и скапа бебешка забава на која присуствуваше Меган во Њујрок и тоа предизвика гнев и исмевање на Британците, роденденот на војвотката ќе биде прославен скромно.

Извори велат дека кралицата организирала чај-забава за роденденот во резиденцијата во Балморал. Ова е прва посета на Меган на замокот, а ќе биде и првиот одмор на бебето Арчи во Шкотска.

– Овој подарок е многу важен за Меган. Не е тајна дека Балморал е омилено место за одмор на нејзиното височество. Оваа покана е голема чест за војвотката – велат познаници.

Прочитајте и...  Виц на денот: Пензија

Вечерните часови, Меган Маркл ќе ги помине со своето семејство – принцот Хари и нивното дете Арчи.

Во 2018 година, славејќи го својот прв кралски роденден, Меган присуствуваше на свадбата на близок пријател на принцот.

Се тврди дека принцот Хари ја одвел Меган на сафари во Африка за нејзиниот 36-ти роденден. Тогаш врската меѓу нив сè уште не била сериозна и официјална.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар