8 C
Скопје

Tag : маркел

Еспресо Шоу биз

Како Меган Маркл ќе го прослави својот роденден?

Слободен печат
Војвотката од Сасекс, Меган Маркл денеска полни 38 години. Иако поранешната актерка е навикната на долгите забави, оваа година младата мајка својот роденден ќе го...
Вести Свет

ДАЛИ ОВА СЕ ПРИЧИНИТЕ? Експертите зборуваат за здравјето на Меркел поради двата напади на треперење!

Слободен печат
Се чини дека треперењето се случува само кога стои, штом се движи, симптомите се ублажуваат. По вториот напад на германската канцеларка Ангела Меркел во јавноста,...