ФОТО+РЕЦЕПТ | Шеф Бранко Поповски: Модри патлиџани во тегла – Домашно си е домашно!

Фото: Приватна архива
Сезоната на зимници е во тек. А на наше задоволство и чест, страничките на еспресо.мк ги разубавува и популарниот шеф Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“ („Cooking with Branko“). 
Овој врвен готвач, гастроном и љубител на кулинарството денес ни открива рецепт за модри патлиџани во тегла. 
фото – приватна архива

Потребни состојки

за маринадата 

1 л. оцет
2 л. вода
80 гр. сол
80 гр. шекер
1/2 пакетче бибер во зрна

За посипување во тегла
2 глави лук
ситно сецкан магдонос
по потреба зејтин
Модар патлиџан
3 кгр. модар патлиџан

Начин на подготовка 

Модриот патлиџан исечете го на кругови. Потоа посолете го и оставете 2 -3 часа да се одстои, за да излезе водата.
Водата, оцетот, шеќерот, солта и биберот ставете ги во големо тенџере да зовријат. Откако ќе проврие водата, ставајте од модриот патлиџан да се потопи и да проврие некоја минита, и вадете со решеткаста лажица и ставајте ги…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот