• модар патлиџан

Полнет модар патлиџан на турски начин (РЕЦЕПТ)

Состојки: 2 поголеми модри патлиџани 500 грама јунешко мелено месо 1 кромид 2 домати 2 чешниња лук 1 китка магдонос 200 милилитри масло за јадење сол црн пипер павлака Подготовка: Модрите патлиџани убаво измијте ги и отстранете им ги рачките. Потоа, пресечете ги на половина, посолете ги и оставете ги да отстојат околу 15 минути …

Полнет модар патлиџан на турски начин (РЕЦЕПТ) Read More »