Фотографии поради кои Бредли Купер длабоко ќе се покае: Ирина се огласи за првпат по раскинувањето (ФОТО)

Познатата манекенка Ирина Шајк е главна ѕвезда во новиот едиторијал на магазинот „Harper`s Bazaar“, а во интервјуто кое го даде за овој медиум за првпат проговори за раскинувањето со холивудскиот актер Бедли Купер.

Но таа, како и секогаш, не беше претерано расположена да открие премногу детали од приватниот живот, туку само го искоментира големиот интерес кој јавноста го покажа за нивното раскинување.

View this post on Instagram

#art8ambyexclusive – In her first feature since her split from long-time partner, #BradleyCooper, the notoriously private model #IrinaShayk “gets real” for BAZAAR.com's #Summer2019 digital #cover ** On perfection and natural beauty: “I'm not perfect. I have bad skin days and bad hair days. Sometimes I don't look like a model. I'm just a real human being… If somebody wants to inject their lips because they feel bad, God bless them. I don't judge anyone. But I always promote natural beauty because I think we live in this perfect world where everyone wants to be perfect. But I'm not perfect. Sometimes I have a double chin. Perfection doesn't exist. I'm going to have wrinkles and I have wrinkles. You just have to accept the idea of aging and of bodies at every stage, and just celebrate it. In life we have to let it go and understand it's a human process not to be perfect.” ** On the public’s obsession with her private life: “I think it's just human beings: if you cannot have it, you want to have it. There's a curtain there, you want to open the curtain. It's curiosity I guess.” ** On marriage: “Do I believe in marriage? Yes, of course. I'm not the kind of person who is against it.” ** On motherhood and remaining authentic to oneself: “You have to be really truly yourself for your kids, otherwise you're living in a lie. Tell me one reason why, just because you're a mother, that you need to wear a longer skirt. No! I don't believe in that. I really don't… Why should you have to change who you are and how you feel just because you become a mother? I'm like, tell me why. Tell me one reason! I don't believe in that… I really believe if you love something, you can prioritize your time. [Motherhood] is just an addition to your life.” #art8amby #art8ambygram #art8ambynews #art8ambycover

A post shared by art8amby (@art8amby) on

– Мислам дека тоа се само луѓе, ако не можеш да имаш нешто, тогаш токму тоа го сакаш. Постои вел од мистерија околу се и тие сакаат да го тргнат. Претпоставувам дека тоа е љубопитност – изјави таа и додаде дека и покрај пропаднатата врска се уште верува во брак.

– Не сум некој кој е против бракот – изјави кратко таа.

Најмногу внимание привлекоа нејзините фотографии кои ги направи за потребите на овој едиторијал, а на социјалните мрежи веднаш се појавија коментари дека токму поради нив Бредли Купер длабоко ќе се покае.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат