ФОТО | Таско и сопругата со трудничка фотосесија: Авантурата почнува наскоро

Таско и Наташа / Фото: Инстаграм/Таско

Македонскиот рапер Христијан Тасковски – Таско и неговата сопруга Наташа направија трудничка фотосесија неколку недели пред да го пречекаат новиот член на семејството.

„Авантурата ќе почне наскоро“, напиша Таско во описот на црно-белите фотографии, кои ги објави на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/Таско
Фото: Инстаграм/Таско
Фото: Инстаграм/Таско

За оние кои не знаат, двојката наскоро ќе добие син, а полот на бебето го открија во друштво на најблиските.

Таско и Наташа се венчаа минатата година, но минатиот месец направија голема свадбена прослава. Претходно, тие беа во  тригодишна љубовна врска.

Фото: Инстаграм/Таско

ФОТО+ВИДЕО | Го открија полот на детето: Таско и неговата сопруга ќе станат родители

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот