12.8 C
Скопје

Tag : Таско

Забава Магазин Сцена

ФОТО | Звучни имиња, една сцена – Бока Конга, Таско и Чода одат заедно на едномесечна турнеја

И.Ј.
После долг период музичарите повторно се враќаат на сцената. Изминатиот викенд се отвори сезоната и конечно чукна конгата на Бока. Велат, каде е забавата таму...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се споија Таско и Лина и направија балкански хит! (ВИДЕО)

Слободен печат
Нашиот суперстар Таско до сега сме го гледале во соработка со многу машки трап изведувачи како Два Бона, Слаткаристика, Тракер, Фокс Бранко од Србија и...
Вести Македонија Слајдер Утрински Брифинг

Легендарниот Таско за УБ: Одиме во втората фаза на ЕП во ракомет

Слободен печат
Ракометарите речиси секоја година јануари ми го прават поубав. Мислам дека и покрај се треба да бидеме оптимисти. Го избраа потешкиот пат, изјави спортскиот новинар...
Еспресо Шоу биз

Паднаа тешки зборови! Камионџијата Дарко Влогс се „закачи“ со раперот Таско! (ВИДЕО)

Слободен печат
Веќе неколку дена се случува вистинска војна на социјалните мрежи помеѓу камионџијата од Инстаграм Дарко Влогс и раперот Таско. Дарко кој е познат по тоа...
Еспресо Шоу биз

ИНТЕРВЈУ СО ТАСКО: Познатиот рапер призна во какви односи е со „Два Бона“, а ни откри и со која фолк-група ќе сними песна (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред нецели 3 години, на македонската естрада како гром од ведро небо се појави еден нов правец во музиката. Еден поинаков и различен бит кои...
Еспресо Шоу биз

Има со што да се пофали: Таско ги покажа „коцките“ на стомак (ФОТО)

Слободен печат
После настапот на големиот спектакл во Охрид со Маја Беровиќ и Раста што за него го одбележа ова лето, многубројните настапи во клубовите низ државата,...