21.8 C
Скопје

ФОТО: Шкендија со навивачите ја прослави шампионската титула!

По одигрувањето на 29 коло во Првата македонска лига составот на Шкендија и официјално се промовираше во нов шампион на нашата земја.

На домашен терен во Тетови играчите на Ернест Ѓока славеа со 3:1 против екипата на Борец и така ја обезбедија и математички титулата, вкупно четврта во историјата на клубот.

Веднаш после мечот тетовските „црвено-црни“ го прославија големиот успех со своите верни фанови..

Фото: ФК Шкендија/facebook/fcshkendija
Фото: ФК Шкендија/facebook/fcshkendija

Поврзани вести

Останаа уште само пет празни места во нокаут-фазата на Европското првенство

Слободен печат

ВИДЕО: Победа за Ериксен и осминафинале, Данска ја декласираше Русија во Копенхаген!

Слободен печат

Пандев: Им го отстапувам местото на помладите, треба повеќе вакви натпревари и повеќе искуство!

Слободен печат

Трстена: Така е во спортот, понекогаш не оди како што сакаме ние!

Слободен печат

Ангеловски ја имаше последната прес конференција како селектор на репрезентацијата!

Слободен печат

ВИДЕО: Холандија без грешка, Италијанците во осминафиналето против Австрија!

Слободен печат

Остави Коментар