Tag : шампиони

Останатo Спорт

„Златните“ српски одбојкари пристигнаа во Белград! (ВИДЕО)

Слободен печат
Европските одбојкарски шампиони веќе се наоѓаат во српскиот главен град, пред 13.00 часот слетаа на аеродромот „Никола Тесла“ каде беа пречекани од голем број на...
Вести Македонија

ВАРДАР ШАМПИОНЕ – Македонија ги пречека своите херои (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Откако ја освоија европската шампионска титула во ракомет, играчите на РК Вардар синоќа ја славеа победата во Скопје заедно со илјадниците навивачи. Погледнете како изгледаше...
Спорт

Баерн Минхен стигна до „дупла круна“

Слободен печат
Екипата на Баерн Минхен вечерва на „Олимпискиот стадион” во Берлин го победи Лајпциг со 3:0 во финалето на Германскиот фудбалски куп и на тој начин...