ФОТО | Оваа млада дама е ќерка на Бјорк: Исидора е надежна актерка и ново лице во светот на модата

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Ќерката на исландската музичка ѕвезда Бјорк и уметникот и режисер Метју Барни, таа е ѕвезда на најновата кампања за накит што ни доаѓа од брендот „Miu Miu“.

Еклектичната ексцентричност на младата Исидора (19) и се допадна на оваа престижна модна куќа, а идната актерка одлично се снајде во новата улога.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miu Miu (@miumiu)


Линијата на накит на познатиот бренд ја потпишуваат уметниците Натали Џурберг и Ханс Берг, а покрај создавањето колоритни парчиња, дуото е заслужно и за креативниот правец на кампањата фотографирана од Џулиен Мартинез Леклер.


Што се однесува до Исидора, оваа млада девојка потекнува од семејство на истакнати уметници, па не е чудно што започнала да плива слични води како нејзините родители. Таа е студентка по глума на колеџот Пицер во Клермонт и знаела дека токму тоа сака да го прави кога имала само 13 години. За онлајн порталот „Face“ таа истакна дека нејзината мајка ја поддржала во нејзината одлука.


Исидора е заинтересирана и за музика, но сè уште не одлучила во кој правец би тргнала и засега е посветена на студиите.

Видео на денот