ФОТО | Никогаш не облекла толку краток фустан: Кралицата Летиција во мини здолниште

Profimedia
Фото: Profimedia

Многумина ја сметаат за кралица на стилот, бидејќи со одмереното облекување е модна инспирација за жените ширум светот.

Фото: Профимедиа

Шпанската кралица Летиција избрала ултра краток фустан при прошетка за време на семејниот одмор во Палма де Мајорка.

Фото: Профимедиа

За лежерната прошетка со ќерките и свекрвата, Летиција одбрала мини, лелеави фустан во интересен бело – розов дезен. Кралицата совршено го надополнила изгледот со
розови сандали на платформата и мала чанта во сличен дизајн како фустанот.

Појадувајте како кралицата на Шпанија: Летиција се придржува до правилата на доктор Николас Периконе

Видео на денот