ФОТО | Љубовницата на Путин, Алина Кабаева се појави во јавноста

Алина Кабаева
Алина Кабаева и Владимир Путин / Фото: Profimedia / EPA-EFE

Наводната љубовница на рускиот претседател Владимир Путин, олимписка златна медалистка и гимнастичарка Алина Кабаева се појави во Москва на џуниорски тренинг за ритмичка гимнастика.

Иако долго време се криеше од јавноста и ретко се огласуваше од почетокот на руската инвазија на Украина, 38-годишната Алина се појави на тренингот во московската „VTB“ Арена пред Хуманитарниот фестивал Алина.

Податоците за наводната љубовница на Путин исчезнаа од сајтот на руската медиумска империја

Фото: Instagram-принтскрин

Фотографиите од Алина ги објави тренерката на младите гимнастичари Јекатерина Сиротина. Странските медиуми како „Daily Mail“ шпекулираат дека Алина била на ботокс и филери поради новите фотографии. За појавувањето на Алина во јавноста пишуваше и рускиот „Cosmopolitan“.

Љубовницата на Путин и нивните деца се кријат во Швајцарија?

Тие објавија текст со наслов „Нова фотографија на Алина Кабаева: Фановите не ја препознаа“. Без да го споменат Путин, тие напишаа дека Алина е „една од најмистериозните и таинствени жени во Русија“.

„Никој не смее да праша за љубовниот живот на Путин“: Јавноста знае само за овие две жени

„Нешто навистина се променило на нејзиното лице… Легендарната спортистка беше забележливо поубава. Смешно е што некои обожаватели не ја препознале на оваа фотографија”, пишува за неа рускиот „Cosmopolitan“.

ти
Фото: Профимедиа

„Гимнастичарката речиси никогаш не се појавува во јавност, ја нема на социјалните мрежи, а не е можно да се сретне на улица или во трговски центри“, додаваат тие.

ФОТО | Откриено зошто Владимир Путин никогаш не зборува за своите деца

Да потсетиме, врската меѓу Путин и Алина првпат ја објави „Московски кореспондент“ во 2008 година, по што Путин негираше дека имал афера со неа. Путин и Алина беа видени и на Зимските олимписки игри во Сочи во 2014 година, а и двајцата носеа венчални прстени, што повторно предизвика гласини за врска. Но, ниту една страна никогаш не ги потврди гласините, туку постојано ги демантираше.

Видео на денот