ФОТО | Кралицата Летиција, Џејми Ли Кертис и Александра Гранд: Познати дами кои не се срамат од седите влакна

Instagram
Instagram

Веднаш штом ќе се појават неколку седи влакна, веднаш започнуваме со боење на косата или закажуваме третман во фризерски салон. Сепак, новиот тренд за убавина кој е популарен во светот го практикуваат сè повеќе познати дами кои не се срамат од своите седи влакна.

Една нив е шпанската кралица Летиција.

Во последните две години таа сè помалку ја бои косата, а нејзините сиви прамени станаа нејзин заштитен знак, па дури и изгледаат многу шармантно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shopping & Style (@shoppingstylees)

Исто така, коментарите на социјалните мрежи претежно велат дека кралицата изгледа дури и „шик“ со видливите седи прамени на неколку места на нејзината коса

Актерката Џејми Ли Кертис доживеала вистинско просветлување кога станува збор за боењето на нејзината коса во фризерски салон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ♛ (@jamiesleecurtis)

„Седев на стол и се прашував што правам, зошто ставам хемикалии на главата кои страшно ме горат. Влегувате во соба и ниедно лице нема природна боја на коса. Што вели тоа за нас?“, изјавила Ли Кертис.

Денес нејзината коса е целосно седа.

Уметницата Александра Грант, попозната како девојка на актерот Кијану Ривс, не ги крие нејзините седи влакна од нејзината триесетта година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by StyleQ Men (@styleq_men)


„Седев во раните дваесетти и ја боев косата во сите можни бои сè додека не можев повеќе да ја толерирам таа токсичност. Во триесеттите години, едноставно прекинав да го правам тоа“, заклучила таа.

Видео на денот