8 C
Скопје

ФОТО | Кралицата Летиција, Џејми Ли Кертис и Александра Гранд: Познати дами кои не се срамат од седите влакна

Веднаш штом ќе се појават неколку седи влакна, веднаш започнуваме со боење на косата или закажуваме третман во фризерски салон. Сепак, новиот тренд за убавина кој е популарен во светот го практикуваат сè повеќе познати дами кои не се срамат од своите седи влакна.

Една нив е шпанската кралица Летиција.

Во последните две години таа сè помалку ја бои косата, а нејзините сиви прамени станаа нејзин заштитен знак, па дури и изгледаат многу шармантно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shopping & Style (@shoppingstylees)

Исто така, коментарите на социјалните мрежи претежно велат дека кралицата изгледа дури и „шик“ со видливите седи прамени на неколку места на нејзината коса

Прочитајте и...  ФОТО: Ким Кардашијан не ја пропушти големата прослава на Бекамови

Актерката Џејми Ли Кертис доживеала вистинско просветлување кога станува збор за боењето на нејзината коса во фризерски салон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ♛ (@jamiesleecurtis)

„Седев на стол и се прашував што правам, зошто ставам хемикалии на главата кои страшно ме горат. Влегувате во соба и ниедно лице нема природна боја на коса. Што вели тоа за нас?“, изјавила Ли Кертис.

Денес нејзината коса е целосно седа.

Уметницата Александра Грант, попозната како девојка на актерот Кијану Ривс, не ги крие нејзините седи влакна од нејзината триесетта година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by StyleQ Men (@styleq_men)


„Седев во раните дваесетти и ја боев косата во сите можни бои сè додека не можев повеќе да ја толерирам таа токсичност. Во триесеттите години, едноставно прекинав да го правам тоа“, заклучила таа.

Прочитајте и...  ФОТО: Никол Шерцингер освојува со својот изглед и во четвртата деценија

Поврзани вести

ФОТО | Мулдер и Скали повторно се обединија: Фотографија која ги воодушеви фановите на „Досие икс“

Слободен печат

ФОТО: Никол Шерцингер освојува со својот изглед и во четвртата деценија

Слободен печат

ВИДЕО | Бритни Спирс конечно проговори и одговори на прашања од нејзините обожаватели: Не грижете се за мене, добро сум

Слободен Печат

ВИДЕО: Инфлуенсерката Џастин Парадајс го обвини јутјуберот и боксер Џејк Пол за сексуално злоставување

Слободен Печат

Нова студија: Потешко ќе добиете корона ако земете некои витамини

Слободен печат

Четири идеални љубовни партнери за секој хороскопски знак

Слободен Печат

Остави Коментар