13 C
Скопје

Tag : Џејми Ли кертис

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Актерки во шестата деценија на наградите „Златен глобус“: Кетрин Зета Џонс, Селма Хајек и Џејми Ли Кертис покажаа што е стил и елеганција

Слободен печат
Престижните награди „Златен глобус“ се одржаа синоќа во хотелот „Beverly Hilton“, а 78-то доделување беше без публика поради пандемијата на коронавирусот Имено, славните актери и...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кралицата Летиција, Џејми Ли Кертис и Александра Гранд: Познати дами кои не се срамат од седите влакна

Слободен печат
Веднаш штом ќе се појават неколку седи влакна, веднаш започнуваме со боење на косата или закажуваме третман во фризерски салон. Сепак, новиот тренд за убавина...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џејми Ли Кертис за борбата со зависностите: 22 години без капка алкохол и опијати

Слободен печат
Фотографија од нејзините помлади денови, на која држи чаша алкохол во раката, во средата Џејми Ли Кертис ја објави на својот инстаграм – профил, со...
Магазин

Џејми Ли Кертис: Кирк Даглас ми го спаси животот! (ФОТО)

Слободен Печат
Актерката Џејми Ли Кертис се присети на тоа како легендарниот актер Кирк Даглас, кој неодамна почина, своевремено и го спасил животот. Кертис во објава на...
Вести Ви Препорачуваме Култура

„Медена земја“ ja воодушеви холивудската актерка Џејми Ли Кертис

Слободен печат
Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на Твитер напиша дека е воодушевена од македонскиот документарен филм „Медена земја“. – Колку перфектен филм за овој момент....
Еспресо Шоу биз

Се дрогирав со татко ми, но тој не се извлече од пеколот…

Слободен печат
Актерката Џејми Ли Кертис (60) беше зависничка од алкохол, таблети и кокаин, но веќе 20 години е потполно „чиста“. Во интервју таа открила дека во...