-2 C
Скопје

ФОТО: Кошаркарите го одработија првиот тренинг во Талин

Кошаркарската репрезентација на Македонија по пристигнувањето во Талин, Естонија, попладнево го одработи првиот тренинг во „Саку Сурхал“ Арената каде ќе одигра два натпревари од квалификациите за ЕП 2022 годинa.

фото: КФСМ

Избраниците на селекторот Александар Тодоров на 28. и 30. ноември ќе играат против Италија и Естонија во ноемврискиот „прозорец“ на ФИБА.
На тренингот беше и тТурскиот стручњак за физичка подготовка Ерен Хангун, кој во наредните неколку дена ќе ја одржува кондицијата на нашиот национален тим.

фото: КФСМ

Ова воедно беше и прв официјален заеднички тренинг на новиот „Македонец“ Џејкоб Вајли со останатите соиграчите во репрезентацијата, вклучително и капитенот Војдан Стојановски, кој поради клупски обврски, исто така ги прескокна оние уводни тренинзи во Скопје.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Златан Ибрахимовиќ, човек за кого нема граници!

Поврзани вести

Начевски и Николов ќе ја делат правдата на натпреварот Хрватска – Катар

Слободен печат

Е. Пелистер против Татабања двата натпревари ќе ги игра во Битола

Слободен печат

Непотизам во Романија, синот на тренерот игра по 20 минути на секој натпревар

Слободен печат

Милион луѓе го следеле летот на Озил до Истанбул

Слободен печат

Реал Мадрид си договори фантастично засилување, Алаба четири години на „Сантијаго Бернабеу“

Слободен печат

Голем удар за Австралија опен, двајца тенисери позитивни на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар