Финска за прв пат во историјата ќе игра на ЕП

За прв пат во историјата, финската фудбалска репрезентација ќе настапи на големо натпреварување, откако ја извади „визата“ за Евро 2020.

Финците досега не настапија на ниту едно од 21. Светско првенство ниту на 15 Европски првенства.

Финска до пласманот на ЕП 2020 дојде откако го совлада Лихтенштајн со 3:0 со головите на Туоминен и на Тему Пуки и на едно коло до крајот има дури седум бодови повеќе од Грција.

Прочитајте и...  Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Прочитај повеќе

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат

Присутните делегати го усвоија финансискиот план – буџет на ФФМ

Слободен печат

Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Слободен печат

Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат

Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат