Федерер не се ни испоти против Крајиновиќ

Третиот носител на Австралија Опен, Рожер Федерер, релативно лесто со 6:1,6:4,6:1 го победи српскиот тенисер Филип Крајиновиќ во второто коло.

Федерер експресно го доби првиот сет за само 20 минути игра, за во вториот сет отпорот на Србинот да биде далеку поголем со освоени четири гемови. Во третиот сет, Федерер на својот противник му дозволи да освои само еден гем.

Прочитајте и...  Мбапе го состави најдобриот тим на сите времиња и ги воодушеви читателите на „Марка“

Прочитај повеќе

Храбар или луд потег: Ванда Нара децата од Париз ги однесе во жариштетот на коронавирусот-Ломбардија

Слободен печат

Бензема за споредбите со Жиру: Не може да споредувате Формула 1 со картинг

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: Олимписките игри во Токио ќе стартуваат на 23 јули 2021 година

Слободен печат

Ѕвездите на Барселона попуштија, се согласија на намалување на платите од 70 проценти

Слободен печат

Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо го навлече бесот на јавноста: Без заштита ги шеташе децата (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Коронавирусот ги топи парите во спортот

Слободен печат

Коронавирусот одзеде живот на европски шампион во бокс

Слободен печат

Поранешна НБА ѕвезда на Њујорк му донира 10 милиони заштитни маски

Слободен печат

Јунајтед за 150 милиони евра најде идеален партнер за Бруно Фернандеш

Слободен печат

Нова снимка на Роналдињо од затвор, ја снема препознатливата насмевка (ВИДЕО)

Слободен печат

Мбапе го состави најдобриот тим на сите времиња и ги воодушеви читателите на „Марка“

Слободен печат