Tag : рожер федере

Останатo Спорт

Федерер не се ни испоти против Крајиновиќ

Слободен печат
Третиот носител на Австралија Опен, Рожер Федерер, релативно лесто со 6:1,6:4,6:1 го победи српскиот тенисер Филип Крајиновиќ во второто коло. Федерер експресно го доби првиот...