Еурофарм ќе настапи на Турнирот на шампионите

Македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Работник ќе учествува на традиционалниот „ТВ турнир на шампионите“ кој се одржува во Добој, БиХ.

Ова ќе биде премиерен настап на битолскиот тим на турнирот во Добој, а покрај Еурофарм, ќе настапат уште и францускиот Шартр, Криенс од Швајцарија, Извиѓач од Бих), словачкиот Татран Прешов, Војводина, домаќинот Слога и Пекинг Спорт Универзитет кој идната сезона ќе настапува и во СЕХА Лигата. Турнирот ќе се одржи од 20 до 24 август.

Покрај турнирот во Добој, македонскиот вицешампион, ќе биде дел и од уште еден традиционален турнир, Струшкиот турнир кој ќе претставува генерална проба пред стартот на новата сезона. Битолскиот тим аплицираше за вајл карта за настап во Лигата на шампионите, а доколку не биде избран, ќе настапува во ЕХФ Купот.

Прочитајте и...  Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Прочитај повеќе

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат

Присутните делегати го усвоија финансискиот план – буџет на ФФМ

Слободен печат

Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Слободен печат

Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат

Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат