Елтон Џон: Учев повторно да одам и носев пелени, имам уште многу малку време! (ФОТО)

Легендарниот англиски музичар Елтон Џон изјавил дека морал повторно да учи да оди кога добил сериозна инфекција по операцијата на рак на простатата.

Тој претходно открил дека тешко ја поднел операцијата пред две години, која на крајот била успешна, но и дека бил на чекор од смртта кога по неа се разболел додека бил на турнеја во Јужна Америка.

Тогаш бил вратен на интензивна нега во Велика Британија, каде следувал тежок период.

профимедиа

„Буквално морав повторно да учам да одам. Бев екстремно болен. Сe за кое можев да размислувам додека лежев во својот болнички кревет беше “Те молам Боже, не дозволувај да умрам, сакам да ги видам своите деца. За среќа, преживеав”, рекол Џон во разговор за “BBC”.

Елтон објаснил и дека бил присилен да носи пелени.

„Бев на сцена во Вегас, во големи болки. Во текот на концертот носев пелени и мислев – само кога би знаела публиката дека уринирам во тој момент”, се пошегувал пејачот.

профимедиа

Елтон вели дека денес се чувствува подобро, но чувствува дека му преостанува уште многу малку време. Борбата со болеста кај легендарниот музичар следела по неговата долгогодишна борба со зависноста од алкохол и дрога.

Во меѓувреме, Џон ги откажал сите настапи, а минатиот месец беше потврдено дека нема да настапува на Гластонбери следната година.

 

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат