25.8 C
Скопје

Tag : пелени

Живот Забава Магазин

ФОТО: „Добредојдени сте без пелените за лице“ – Ресторан во Флорида стана вирален преку ноќ

СП.
Ресторан во Флорида го привлече вниманието на социјалните мрежи на Денот на вљубените со објава во која се рекламира натписот „не се потребни пелени за...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Научете како правилно да го држите детето и да ја намалите болката во грбот

Слободен печат
Речиси секое движење на мајката, од менување пелени до прилагодување на седиштето во автомобилот, ги движи вашите раменици кон напред, а сето тоа ги оптоварува...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Трупови од животни и пелени, причина за затнување на канализацијата во Скопје

Градежен шут, мебел, ќебиња, јамболии, трупови од животни, пелени, влажни марамчиња, остатоци од храна. Ова е само дел од отпадот кој наместо во кантите за...
Спорт Фудбал

Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најавено е дека возбудувањата во најсилниот романски фудбалски шампионат ќе се вратат на 12 јуни… А прв на терените ќе се појави клубот на македонскиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Глумицата ја шокираше јавноста: Мојата петгодишната ќерка уште носи пелени

Слободен печат
Глумицата Кристен Бел (39), позната по улогата на Вероника Марс, пред пет години ја роди ќерката Делта, а сега ја шокираше јавноста кога откри дека...
Забава Магазин

Му менуваше пелени на бебето и доби експлозивно изненадување (ВИДЕО)

Слободен печат
Една мајка од САД ја менуваше пелената на бебето па доживеа непријатно изненадување кои ги насмеа сите присутни, но и бројни корисници на социјалните мрежи...
Еспресо Шоу биз

Елтон Џон: Носев пелени на концерт, мокрев во гаќи!

Слободен печат
Британскиот музичар Елтон Џон (72) неодамна го одложи концертот во Орландо поради инфекција на увото и сосема е нормално што постапил така. Тој некогаш трпел...
Еспресо Шоу биз

Елтон Џон: Учев повторно да одам и носев пелени, имам уште многу малку време! (ФОТО)

Слободен печат
Легендарниот англиски музичар Елтон Џон изјавил дека морал повторно да учи да оди кога добил сериозна инфекција по операцијата на рак на простатата. Тој претходно...