Експлозија на метеор снимена над Сплит (ВИДЕО) - Слободен печат

Експлозија на метеор снимена над Сплит (ВИДЕО)

Камерите на глобалната метеорска мрежа која се наоѓа на Ѕвезденото село Мосор, во четвртокот вечерта снимиле спектакуларна експлозија на метеори.

Како што пренесува Далмација денес за порталот 24 сата, се работи за падот на веројатно најголемиот метеор од кога се поставени камерите.

Пролетал покрај ѕвездата Вега и експлодирал.

„Најверојатно бил спорадичен метеор т.е не припаѓал на ниту еден познат рој“, рекол за Далмација денес астрономот од Ѕвезденото село Мосор, Зоран Кнез.

Прочитај повеќе

Модни трикчиња за да го скриете стомакот

Слободен печат

НАШИ МИЛЕНИЦИ: Цезар, толку голем, а толку питом

Слободен печат

Модни лекции што ни ги дава Кејт Мидлтон

Слободен печат

Мезе кое го носи духот на Мексико, пробајте го префенетото гвакамоле (рецепт)

Слободен печат

10 важни совети за користење на маскара

Слободен печат

Природни лекови против затнат нос, пробајте – делуваат

Слободен печат

Остави Коментар

one × 5 =

Прочитај повеќе

ПОНИЖУВАЧКИ: Откриен прекарот кој кралската фамилија го користела за Меган

Слободен печат

Популарниот доктор посвоил две девојчиња, а потоа почнал БИЗАРЕН ЕКСПЕРИМЕНТ: Уште од 10 години ги „разубавувал“ (ФОТО)

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков

Карбокситерапија – современ метод на подмладување, што е и кој може да ја примени?

Слободен печат

СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ГО ИСМЕВААТ: Не знаел дека неговата сопруга е маж (ФОТО)

Слободен печат

Како до рамен стомак без вежбање

Јасмина Кантарџиева Димков