Двојно убиство при грабеж во казино на патот Скопје-Блаце

На 15.02.2020 во 04.47 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Јадранска магистрала“ во Скопје влегле четири вооружени лица и почнале да пукаат кон присутните, при што го погодиле В.Х.(22) од Косово, кој починал на местото.

Додека, според пријавеното, Б.Н.(20) од с.Крушопек, скопско, ангажиран како приватно обезбедување во казиното, со кундак бил удрен во главата, по што и тој починал.

Според пријавеното, потоа од касата го одзеле дневниот промет и заминале. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Македонските граѓани сместени во карантин во хотелот „Цар Самоил“ во Банско (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Македонија влезе во најмоќниот сојуз на светот

Слободен печат

ВО ЖИВО: Министерот за здравство, Венко Филипче ќе информира за состојбата со коронавирусот

Слободен печат

Заев: Ова е реализација на деценискиот стремеж на генерации наши граѓани

Слободен печат

Состојба со коронавирусот во светот до 17 часот

Слободен печат

И покрај шестнеделната блокада, во Италија дневно умираат стотици луѓе

Дејан Андоновиќ

Советот за безбедност утре ќе одржи седница

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Спас од Владата бараат и фризери, столари, леблебиџии…

Весна Дамчевска

Димитров: Македонското знаме гордо се вее меѓу 29 знамиња на НАТО сојузниците

МИА Агенција

Манчевски: Новите вработувања се прават согласно потребите на институциите по сектори каде што е најпотребно

Слободен печат

Шекеринска со порака во Норфолк: Од денес се вее и нашето знаме во НАТО, заедно сме посилни

Слободен печат

Борел: Среде кризата со коронавирусот, ЕУ одлучи да започне пристапни преговори со Северна Македонија и Албанија

Слободен печат

Мајка и нејзините две ќерки приведени за поседување кокаин

Слободен печат