-9 C
Скопје

Tag : двојно убиство

Вести Регион

Сите расположливи полициски сили сè уште се на нозе и трагаат по Турчинот што изврши двојно убиство во Зеница

И.И.
Сите расположливи полициски сили сè уште се на нозе и го бараат Канер (Фуат) Тајлан, државјанин на Република Турција, со живеалиште во Зеница, кој е...
Слајдер Хроника

Двојно убиство при грабеж во казино на патот Скопје-Блаце

Слободен печат
На 15.02.2020 во 04.47 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Јадранска магистрала“ во Скопје влегле четири вооружени лица и почнале да...
Вести Регион Слајдер

Жителите на Сплит во паника: Уапсен маж осомничен за ТРОЈНО УБИСТВО (ВИДЕО)

Слободен печат
Маж осомничен за три убиства во Сплит бил уапсен при брза реакција на тамошната полиција, а потоа тој бил одведен во полициската станица на криминалистичко...