Дванаесет пациенти со Ковид-19 на кислородна поддршка во Клиничката болница во Тетово

Од новите 19 случаи со Ковид-19 во тетовскиот регион, 13 се од општина Тетово, двајца се од општината Боговиње и по еден од општините Желино, Јегуновце, Теарце и Брвеница, информираа денеска од тетовскиот Центар за јавно здравје.

Состанок денеска одржа Кризниот штаб при општина Тетово од каде инфомираат дека во Тетовската клиничка болница има 12 пациенти кои се на кислородна поддршка.

„Клиничката болница од Тетово не информира дека оваа институција ги поседува сите инфраструктурни и човечки капацитети за успешно справување со состојбата и зголемениот број пациенти со Ковид-19“, соопштија денеска од опшината Тетово.

Прочитајте и...  ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се удави во езерото „Младост“

Прочитај повеќе

Промашена „бомба“ за Заев: Тој вели „мрш“, а напишано е „важи“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Состојбата не се подобрува: Нови 287 случаи на коронавирус во Србија, 11 лица починаа

Слободен печат

Заев: На 15 јули излези и гласај за заедно да ја градиме нашата иднина (ВИДЕО)

Слободен печат

Бесплатна телефонска линија во канцеларијата на Народниот правобранител на денот на изборите

МИА Агенција

Мицковски од Штип: Мотивирани сме, не мотивира поддршката од народот

МИА Агенција

Зибери: Верувам во поддршката на илјадници граѓани

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рекорден број новозаболени и хоспитализирани лица со Ковид-19 во некои американски сојузни држави

МИА Агенција

Лукаревска: Покажавме одговорност, ги вративме слободата и европскиот пат

МИА Агенција

ГДУ: На 15 јули да испратиме порака во името на граѓанинот

МИА Агенција

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНE го осуди објавувањето на снимките, бара истрага од надлежните

МИА Агенција

Шахпаска: Негласањето носи ризик да изгубиме се што постигнаме заедно

МИА Агенција

Во Албанија расте бројот на новозаразени, оздравени и починати лица од новиот корнавирус

МИА Агенција