ДРАМА ПРЕД СУД ВО БИХ: Судски полицаец си играл со пиштолот и случајно убил човек – Слободен печат
ВестиРегион

ДРАМА ПРЕД СУД ВО БИХ: Судски полицаец си играл со пиштолот и случајно убил човек

Полицаецот веднаш е уапсен, а локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за несреќен случај.

Судсскиот полицаец Младен Деуриќ уби денеска маж на влезот во судот во местото Власеница, во источна Босна.

Полицаецот веднаш е уапсен, а локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за несреќен случај. Полицаецот пукал во Мило Јевтиќ и му нанел смртоносна повреда од која по извесно време тој починал .

Тој влегувал во судот, каде требало да се одржи граѓанско рочиште. Според неофицијалните информации , полицаецот Деуриќ најверојатно си играл со пиштолот на влезот во судот и случајно испукал.

Куршумот поминал низ стаклото и завршил во Мило Јевтиќ (52), инаку  татко на три деца.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close