Добредојде за Дејвид Гeр: Новиот евроамбасадор пристигна во Македонија

Новиот амбасадор на Европската Унија (ЕУ) во Македонија, Дејвид Гeр, допатува во Скопје.

– Очекувам и сакам да ја запознам целата земја и нејзиниот народ, паралелтно со поддршката за нејзина евроинтеграција“, напиша еврооамбасадорот Гeр на Твитер.

Гeр на функцијата во Скопје доаѓа на местото на Самуел Жбогар.

Прочитајте и...  Заев -Хоти: Меѓувладината седница ќе даде позитивен импулс во односите меѓу двете држави

Поврзани вести

Хрватска со рекорден број заразени – 2.242 за еден ден

Слободен печат

Помпео: Азербејџан и Ерменија да се вратат на преговорите

Слободен печат

Ердоган: Турција ќе размисли за воведување нови мерки за борба против ковид-19

Слободен печат

Казнети 983 лица кои не носеле маска

Слободен печат

Полскиот претседател Анджеј Дуда позитивен на коронавирус

Слободен печат

Во Парагвај пронајдени тела во фаза на распаѓање кои пристигнале во контејнер од Србија (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар