Директорот на Airbnb признава: Бизнисот кој го градевме 12 години, пропадна за шест недели

Не сакам да кажам дека повеќе нема да има патувања, тука дека моделот кој сме го познавале е мртов и нема да се врати, вели Чески.

Можете да поминете децении градејќи го својот сон, а светот може да го уништи со нешто толку случајно, како што  е пандемија од непознат вирус. Токму тоа му се случи на Брајан Чески, директор на Airbnb, со доаѓањето на Ковид-19 годинава.

„Ни требаа 12 години за да го изградиме Airbnb, а изгубивме речиси се за четири до шест недели“, рече Чески во интервју за Си Ен Би Си, укажувајќу на тоа дека компанијата се подготвувала за излегување на берза (ИПО) оваа година, а сега сето тоа останало да „виси“ во воздух.

Прочитај повеќе

На грчка граница се продаваат лажирани потврди за туристи што сакаат да ја преминат границата

Слободен печат

Медицинска сестра која го победи коронавирусот даруваше крвна плазма

Слободен печат

Во Албанија заштитна маска задолжителна во затворени простории

МИА Агенција

„Ја кријат вистината како за Чернобил“: Американци тврдат дека научници од Вухан пребегале на Запад и ги откриваат мрачните тајни за коронавирусот

Слободен печат

ДИК: Од категоријата болни и немоќни лица гласале 7861 гласачи (ВИДЕО)

Слободен печат

Куомо: Уште четири сојузни држави на карантинската листа на Њујорк

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

По вториот ден од сослушувањето, Хашим Тачи без зборови излезе од судот во Хаг

Слободен печат

Шилегов: Клинички центар сега е комплекс со најсовремена инфрастуктура (ФОТО)

Слободен печат

Во Индонезија заразени со Ковид-19 речиси истовремено 54 новинари

Слободен печат

Повторно тепачка во тајванскиот парламент: Пратениците корнеа столчиња и фрлаа шишиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Каде треба да гласате- Проверете дали е променето избирачкото место

Слободен печат

Зголемен број случаи на Ковид-19 во Грција

МИА Агенција