Делови од Кисела Вода утре без струја

Без струја
Струја / Фото: МИА

Делови од Кисела Вода утре (понеделник) ќе останат без електрична енергија, информира ЦУК по известување од ЕВН Македонија АД.

Во периодот од 08.30 до 11.00 часот, без струја ќе биде ул. „Христо Татарчев” 1 бр 103 (зад Агрохемија) во општина Кисела Вода, а во периодот од 09.00 до 12.00 часот, дел од ул. „Антон Димитров” (122-126), Драчево (општина Кисела Вода).

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот