• Драчево

Трагичен крај на потрагата: Скопјанец исчезнат во јуни пронајден мртов над Драчево

Телото на скопјанец кој бил пријавен за исчезнат уште во јуни е пронајдено вчеравечер на патот од Драчево кон месноста Три круши, соопшти полицијата. „На 16.11.2021 во 20.30 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека во с.Драчево, на патот кон место викано „Три круши”, било пронајдено тело на починато машко лице, без траги на …

Трагичен крај на потрагата: Скопјанец исчезнат во јуни пронајден мртов над Драчево Read More »