Tag : кисела вода

Вести Скопје Слајдер

Кој ги краде средствата за дезинфекција од зградите?

Масовно се крадат средствата за дезинфекција кои во обид да се спречи ширењето на вирусот ковид 19 беа поставувани во станбените згради. Дел од средствата...
Вести Скопје Слајдер

Темелковски: Жителите на К. Вода главно ги почитуваат мерките, полицискиот час до сега со неколку прекршоци

Слободен печат
Градоначалникот на општина Кисела Вода, Филип Темелковски, во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ денеска, информираше дека локалната самоуправа изминатиот период соработува детално со сите институции...
Вести Скопје

Општина Кисела Вода врши дезинфекција на повеќе локации

Слободен печат
Општина Кисела Вода врши дезинфекција на сите улици, јавни површини, на урбаната опрема, детските игралишта, пред поголемите маркети каде има поголема фреквенција на движење, на...
Вести Скопје

Утре без струја неколку улици во Кисела Вода и Карпош

Слободен печат
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат корисниците од неколку улици во општините Кисела Вода и Карпош. Како што...
Вести Скопје

Се расчистува дивата депонија кај „Хемтекс” во Кисела Вода

Слободен печат
Општина Кисела Вода во соработка со Градот Скопје почна акција за чистење на дивата депонија, лоцирана во околината на фабриката „Хемтекс”. Како што информираат од...
Вести Скопје

Општина Кисела Вода бесплатно ќе собира кабаст отпад

Слободен печат
Општина Кисела Вода од понеделник започнува со проект за собирање на кабаст отпад од домовите на своите жители. – Секој работен ден, во периодот од...
Вести Скопје

Без струја утре делови од Центар и Кисела Вода

МИА Агенција
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа без струја утре од 8.30 до 14 часот ќе бидат корисниците од делови од улиците „Лав Толстој“ и...
Вести Скопје

Сообраќајот пред училиштата во Кисела Вода ќе се успорува со лежечки полицајци

Слободен печат
На главните сообраќајници пред општинските основни училишта „Св. Климент Охридски”, „Кузман Јосифовски-Питу” и пред градинката „Сончоглед” во Кисела Вода, денеска се поставени платоа за успорување...
Вести Скопје Слајдер Утрински Брифинг

Темелковски: Опасните хемикалии ќе бидат безбедно отстранети

Слободен печат
Становите кои ќе се градат во Расадник е тема која дигна многу прашина во општина Кисела Вода. Која е конечната одлука – ќе се гради...
Вести Скопје

Без струја утре ќе останат делови од Аеродром, Кисела Вода, Сопиште, Илинден и Студеничани

Слободен Печат
Без струја утре од 8:30 до 15:30 часот ќе бидат дел од корисниците од улиците „8″ и „9″ во населбата Илинден. Во периодот од 8:30 до...