-2 C
Скопје

Tag : кисела вода

Вести Скопје

Кисела Вода објави јавен оглас за формирање Партиципативно тело за урбанистичко планирање

Слободен печат
Општина Кисела Вода објави јавен оглас за формирање на Партиципативно тело, кое ќе има за цел да обезбеди инклузивност, партиципативност и јавност во процесот на...
Вести Македонија Слајдер

ВМРО-ДПМНЕ: Каква е вмешаноста на екс советникот на Заев, Сокол во инцидентот со полицијата во Кисела Вода

Вчера повеќе медиуми пренесоа дека по завршувањето на работното време на угостителските објекти во Кисела Вода дошло до инцидент каде вербално, со пцости и вулгарности...
Хроника

Изгоре автомобил во Кисела Вода

Голем пламен ги вознемири жителите на скопската населба Кисела Вода, објави Курир. Според првичните информации, автомобилот почнал да гори од предниот дел кај моторот.  ...
Вести Скопје Слајдер

ВИДЕО: Бунт во Пржино, жителите бараат стопирање на градбите во населбата

Дино Чупевски и Ацо Антевски живеат во непосредна близина на локацијата каде што се поради изградба на нова зграда се сруши потпорниот ѕид во Пржино....
Хроника

Пронајдена марихуана, уапсени се четири скопјани

Слободен печат
На 09.12.2020 во 22.10 часот на подрачје на општина Кисела Вода од полициски службеници од СВР Скопје од слобода се лишени четири лица: М.Т.(29), Б.Ј.(28),...
Вести Слајдер

Оштетениот топловод саниран, испораката на топлинска енергија нормализирана: Продолжува греењето за потрошувачите во населбата К. Вода

Слободен печат
Екипите на БЕГ ја завршија санацијата на топловодот кој беше оштетен од изведувачот на градежни активности за новопроектираната улица „Есенинова” во Кисела Вода, соопштија од...
Вести Скопје

Прекин во испораката на топлинска енергија во Кисела Вода, оштетена е топловодна мрежа

Слободен печат
Изведувач на градежни активности оштети топловодна мрежа поради што има прекин на испорака на топлинска енергија за потрошувачите во населбата Кисела Вода, соопштија денеска од...
Скопје

Без струја комплексот МЗТ во општина Гази Баба, утре прекини во делови од Кисела Вода и Карпош

МИА Агенција
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија денеска ќе биде цел Комплекс МЗТ, поточно сите фирми во кругот на Стар Металски завод...
Вести Скопје Слајдер

Темелковски: Не е точно дека ќе градиме 15 нови згради, тоа го измисли опозицијата

Донесувањето на новиот Детален урбанистички план во Кисела Вода ги налути граѓаните. Жителите на Пржино излегоа и на протест со цел да го искажат револтот...
Вести Скопје

Градоначалникот на Кисела Вода до граѓаните: Премногу се дига врева за работи од технички карактер

Новиот предлог Детален урбанистички план кој треба да го донесе Општина Кисела Вода повторно предизвика интерес кај граѓаните. Граѓаните кои живеат на градска четврт Ј11,...