УМС го прослави датумот за избори како победа (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиМакедонија

УМС го прослави датумот за избори како победа (ВИДЕО)

Со автомобили, свирежи по улиците и знамиња од Вергина тие прославуваа како да е изборна победа.

Унијата на млади сили (УМС) на ВМРО-ДПМНЕ објави видео како членството на партијата ја прославува одлуката за одржување предвремени парламентарни избори.

Со автомобили, свирежи по улиците и знамиња од Вергина тие прославуваа како да е изборна победа.

– Готови се! Време е да победиме, Македонија тоа го бара од нас! Да живее ВМРО“- пишуваа од УМС.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close