Чизмите во кои Џулија Робертс го заведе Ричард Гир на аукција: Почетната цена – „ситница“

Во понудата на аукцијата ќе се најдат и предмети од филмовите „Матрикс 2“, „Бетмен“, „Осмиот патник“…

Годишната аукција на реквизитската куќа „Prop Store“ која продава препознатливи предмети од филмовите и ТВ сериите, овој пат ќе вклучи предмети од филмовите „Убава жена“, „Матрикс 2“, „Војзна на ѕвездите“, „Бетмен“, „Осмиот патник“, „Лавиринт“ и други…

Аукцијата ќе биде одржана на 1 и 2 декември оваа година, а онлајн регистрацијата и лицитацијата може да се испратат до 29 октомври.

Во понудата е комплетното одело на Кијану Ривс како Нео во филмот „Матрикс 2“ од 2003 година, чија вредност се проценува меѓу 52.000 и 78.000 долари. Ако тоа не им е интересно, тогаш лицитаторите можат да ја купат механичката глава од вонзмјанинот, со специјални ефекти, од филмот „Осмиот патник“ од 1979 година.

Прочитајте и...  Бившата партнерка на Марадона се расплака пред камерите: Неговото семејство не ми дава да се простам со него

Чизмите со висока потпетица, кои Џулија Робертс ги носеше во филмот „Убава жена“ од 1990 година, исто така се на аукција, за вредност меѓу 13.000 и 19.000 долари.

Покрај тоа, во понудата се и кристалната кугла, потпишаните фотографии и билетите за забава од „Лавиринт“ (1986) во кој играше Дејвид Боуви, како и мечот – lightsaber на Оби-Ван Кеноби, кој го толкуваше Хуан Мекгрегор во „Војна на ѕвездите“ во вредност од 103.000 до 155.000 долари.

Поврзани вести

ФОТО: Контроверзен богаташ – На свадба дошол со 6 трудници, сите бремени од него!

Слободен Печат

Одбила да пее за дочекот на 2021: Неда Украден не сака да пее тајно!

Слободен печат

ФОТО | Ја шокирала јавноста, а папата фрлил анатема на неа: Вака изгледала првата Мис на светот!

Ирена Трајкова

„The Weeknd“ остана без номинација за Греми наградите: „Корумпирани сте!“

Слободен Печат

Разговор со акушер Марјан Шилев: Поради ковид-19 се бореа за здив по породувањето, а сега се здрави мајки

Кристина Апостолова

ФОТО: Манекенката Бојана Нушкова повторно сингл! Раскина со Стефан Спирковски!

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian