Категорија: Вести

Вести Свет

Пет тони канабис со потелко од Мароко запленети во регионот на Париз

МИА Агенција
Околу 4,8 тони канабис со потекло од Мароко се откриени во автомобил во регионот на Париз, јави дописникот на МИА. Операцијата ја спроведоа полицајците задолжени...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Шилегов на Фејсбук: Дел од новите автобуси на ЈСП пристигнуваат во првата половина на март

Слободен печат
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, на Фејсбук напиша дека дел од новите автобуси на Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) ќе пристигнат во првата половина на месец...
Вести Свет

Коронавирусот пристигна и во Мексико

Слободен печат
Мексико за првпат регистрира коронавирус во земјата откако двајца граѓани кои патувале во Италија имале позитивна дијагноза, а две карипски земји, Јамајка и Кајмански острови,...
Вести Регион

Грчки власти: Границите на земјата се отпорни и безбедни

Слободен печат
Денеска сме во северен Еврос, заедно со началникот на Генералштабот на армијата, господинот Флорос, за да испратиме силна порака до сите дека Грција ги штити...
Вести Свет

Во Италија регистрирана 21 жртва од коронавирусот, 821 лица се заразени

Слободен печат
Бројот на починати лица од коронавирусот во Италија се искачи на 21. Се поголем е и бројот на луѓе во Италија, кои се заразени од...
Вести Македонија

Укината забраната за камиони на патот Маврово – Дебар и на Стража

Марина Дамческа
Вечерва во 18:15 часот е укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар, што беше воведена во 15...
Вести Култура Македонија

МНТ и Театар Комедија ги одложија претставите до 6 март

Македонскиот народен театар и Театарот Комедија во согласност со препораките на Владата за неодржување на јавни настани до 6 март ги одложија закажаните претстави во...
Вести Свет

Бела куќа: Медиумите со пишувањата за коронавирусот сакаат да му наштетат на Трамп

Слободен печат
Шефот на персоналот на Белата куќа, Мик Милвани, денеска ги обвини американските медиуми дека засилено објавуваат негативни извештаи за коронавирусот за да му нанесат штета...
Вести Свет Слајдер

СЗО ја зголеми проценката за заканата од коронавирусот на највисоко ниво

Слободен печат
Светската здравствена организација објави дека ризикот од ширењето на новиот коронавирус е „многу висок”, откако вирусот се прошири во најмалку 49 земји. – Jа зголемивме...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Режимот на Ким го ликвидирал првиот заболен од коронавирус во Северна Кореја

Слободен печат
рвиот заболен од новиот коронавирус во Северна Кореја наводно бил застрелан. Според информациите од „Ај-би тајмс“, се верува дека лидерот Кин Џонг-ун наредил егзекуција на...