Царина доби нова директорка, Сугарески се кандидира за градоначалник на Прилеп

Владата на синоќешната седница ја прифатила оставката на досегашниот в.д директор во Царинската управа Горан Сугарески.

Досегашната заменик-директорка на Царината, Славица Кутиров ќе ја преземе директорската функција од Сугарески, информираа од Владата.

Причината за оставката на Сугарески е поради тоа што тој ќе се кандидира за градоначалник на Прилеп од редовите на СДСМ, на престојните локални избори.

Видео на денот