Бугарски гигант во трката за Дени Илиев

Уште од претходно се шпекулира заминување на Илиев од тимот на Емери, а и како што самиот чувар на мрежата изјави потребна му е поголема минутажа на фудбалските терени.

Со националниот тим беше во изминатиот период, како резервна опција кај Ангеловски, но не доби шанса против Полска и Австрија.

EPA-EFE/JOSE SENA GOULAO

Сега најновите информации велат дека бугарскиот вицешампион ЦСКА Софија е заинтересирана за потписот на нашиот Илиев кој имаше 17 мечеви за У23 тимот на Арсенал.

Сезонава ЦСКА Софија водеш голема трка за титулата во бугарскиот шампионат, само еден бод помалку зад шампионот Лудогорец.

ЦСКА Софија водеше преговори за Илиев (кој воедно има и бугарски пасош) и во пролетта 2018, но немаше трансфер.

Прочитајте и...  Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Прочитај повеќе

Вардар и Еурофарм Пелистер убедливи пред финалната битка за трофејот!

Слободен печат

„Ауфидерзен“ Барса: Гол-машината Баерн броеше до ОСУМ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Слободен печат

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Слободен печат

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат

Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Слободен печат

Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Слободен печат

Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат