24.8 C
Скопје

Tag : ангеловски

Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО | Ангеловски: Mобилните камери на МВР спречуваат можност казната за брзо возење да се „скине“

Слободен печат
Викендов имаме 1069 санкции за брзо возење, а во текот на вчерашниот ден дополнителни 793 казни, така што може да збориме за над 1800 санкции...
Вести Хроника

Казнети 295 возачи за пребрзо возење на патниот правец Скопје – Охрид

Слободен печат
 Во рамки на засилените сообраќајни контроли спроведени изминатото деноноќие на патниот правец Скопје – Охрид се изречени вкупно 295 санкции за пребрзо возење. Како што...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

ВИДЕО | Костовски: Она што се случи во Дуизборг е врв на сите желби на сите оние кои посакувале да играат

Слободен печат
Денешниот ден е значаен во спортското живеење на планетата земја. 1896 година се одржаа првите олимписки игри. Инаку Телевизија Скопје 1972 година започна да ги...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО | Ангеловски: Оперативните акции се во тек, на МВР не му се потребни коруптивни полициски службеници

Слободен печат
По враќањето на министерот Спасовски во МВР во септември минатата година, беше дадена насока да се отворат низа оперативни акции. Помина периодот на техничката влада,...
Вести Македонија Слајдер

Ангеловски: Имаме подобрување во дисциплината на возачите

Слободен печат
Евидентно е дека имаме подобрување на дисциплината на возачите на целата територија на државата, како резултат на засилените контроли, што пак се рефлектира и на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО | Ангеловски: Со или без публика одиме на победа во Грузија и пласман на ЕП

Слободен печат
Подготвени сме и со нетрпение го очекуваме натпреварот со Грузија. Сите што сме членови на репрезентацијата со позитивни мисли одиме таму и кончено Македонија да...
Вести Македонија Слајдер Утрински Брифинг

Ангеловски: Снимањето со камери и директно препраќање на казните кај сторителот е еден од плановите на МВР

Слободен печат
Ако се погледне статистиката годините наназад можеме да кажеме дека бројката се подобрува, но не можеме да кажеме дека сме задоволни со ваквите бројки. Со...
Вести Македонија

Ангеловски: Официјалниот став на Бугарија е Декларацијата на Парламентот

Слободен печат
Официјалниот став на Бугарија е декларацијата на Парламентот, поофицијален став нема од тоа, изјави денеска бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов во одговор на новинарско...
Спорт Фудбал

Ангеловски до Елмас: Среќно во Наполи, но не смееш…!

Слободен печат
Македонскиот интернационалец Елмас досега ги бранеше боите на Фенербахче, а сега ќе се стави на располагање кај тренерот Карло Анчелоти од кого секако може уште...
Спорт Фудбал

„Пандевци“ немаат ниту теоретски шанси против Зрињски!

Слободен печат
Шкендија во вторник од 17.00 часот ќе го пречека во Скопје Номе Калју во возвратниот дуел од 1. квалификациско коло на ЛШ со резултат 1:0....