19.8 C
Скопје

Брук Шилдс: Навредена сум, ќерките ме испраќат на пластична операција

Брук Шилдс (54) се пожали во едно недамнешно интервју дека нејзините ќерки сметаат дека и дошол моментот за естетска корекција, бидејќи годините го прават своето.

– Девојките ме советуваа дека морам нешто да направам со своето лице, некоја малку порадикална корекција. Не можев да верувам кога го слушнав тоа. Па, јас сум икона, тоа непријатно ме изненади и навреди, не го сокри разочарувањето Брук.

Многу врснички на оваа актерка, особено во Холивуд, одамна веќе започнаа со пластичните операции за да го задржат младоликиот изглед, а актерката призна дека на тие методи им одолева и поради една друга причина – страв од ножот.

Нејзиниот со години препознатлив знак беа и густите веѓи, и тоа додека тие не беа во мода.

 

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Остави Коментар